مالیات برای خودروهای بالای ۱ میلیارد در سال ۱۴۰۱ چطور محاسبه می‌شود؟

  • مالیات • 21 آذر1400

خودروهای بیش از یک میلیارد تومان، در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مشمول مالیات شدند.

لسازمان امور مالیاتی مکلف است نسبت به تعیین دارایی‌های مشمول و ارزش آن ها حداکثر تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱ اقدام کند و مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع اشخاص مشمول برساند.

مالیات برای خودروهای بالای ۱ میلیارد در سال ۱۴۰۱ چطور محاسبه می‌شود؟

مالیات برای خودروهای بالای ۱ میلیارد در سال ۱۴۰۱ چطور محاسبه می‌شود؟

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، مالیات خودرو در سال ۱۴۰۱ به گونه‌ای است که ارزش خودرو تا مبلغ ۱۵ میلیارد ریال (۱٫۵ میلیارد تومان) نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد ریال به میزان یک درصد، تا مبلغ ۳۰میلیارد ریال نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد ریال به میزان ۲ درصد، تا مبلغ ۴۵ میلیارد ریال نسبت به مازاد ۳۰ میلیارد ریال به میزان سه درصد و نسبت به مازاد ۴۵ میلیارد ریال به میزان چهار درصد در نظر گرفته شده است.

ماخذ محاسبه مالیات خودرو، قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ تعیین و اعلام می‌شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که پس از اعلام سازمان تولید یا وارد می‌شوند، بلافاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.

مالیات برای خودروهای بالای ۱ میلیارد در سال ۱۴۰۱ چطور محاسبه می‌شود؟

سازمان امور مالیاتی مکلف است نسبت به تعیین دارایی‌های مشمول و ارزش آن ها حداکثر تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱ اقدام کند و مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع اشخاص مشمول برساند.

همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالیانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۱ پرداخت کنند.

ثبت نقل و انتقال خودروهایی که به موجب این بند برای آن ها مالیات وضع شده، قبل از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است.

سید ابراهیم رئیسی امروز (یک‌شنبه) با حضور در جلسه علنی مجلس لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم مجلس کرد. بر اساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶٬۳۱۰٬۷۰۴٬۶۲۸٬۰۰۰٬۰۰۰) ریال است.

 

ثبت درخواست مشاوره رایگان

ثبت درخواست